AKSAF KERESTE KAHRAMANMARAŞ
Sayfa: Home KERESTE KALAS

KALAS

e-Posta Yazdır PDF

Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste,

Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste

 

İNŞAATLIK KERESTE

Kızılçam, karaçam veya ithal çam tomruklarından elde edilir. İnşaat sektöründe beton kalıpları ve çatı kaplamaları başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılır. Aşağıdaki ölçülerde satışımız mevcuttur.

Sınıf Kalınlık En Boy
Normal İnşaatlık 2.6 cm 10-12-15-18-20 cm 200 ~ 400 cm
Normal İnşaatlık 5 cm 10 cm 200 ~ 400 cm
Normal İnşaatlık 10 cm 10 cm 200 ~ 400 cm
Normal İnşaatlık 8 cm 8 cm 200 ~ 400 cm
lata Kereste 2.5 cm - 5 cm 5 cm 100 ~ 400 cm
Özel İnşaatlık 5 cm - 10 cm 15 cm 500 ~ 600 cm

Plywood (Beton Kontraplak)
Plywood yoğun olarak inşaat sektöründe kullanilan bir orman ürünüdür. Suya dayanıklılığı ve yüksek mukavemeti bu sektör için önemlidir. Özellikle beton kalıplarının hazırlanmasında kullanılır. Brüt kalıp olarak da nitelendirilen sıvasız kalıp sistemleri için çok uygun bir malzemedir.Günümüzde kullanımı gittikçe artan kalıp malzemesi olan Plywood’lar brüt beton almak için geleneksel ahşap kalıpların yerini almıştır.  Plywood ağaç tabakalarından oluşan bir paneldir.Plywood çok iyi mekanik dayanıklılığa sahip olmasına karşın hafif olan bir malzemedir.Katman sayısı genelde tek sayı olacak şekilde üretilir.Dış katmanlar genellikle panelin uzun ölçüsüne paralel yöndedir.Birbirini izleyen katmanlar birbirine dik olacak şekilde yapıştırılır.Bu üretim şekli dayanımı artıran vibrasyonla oluşacak şok etkilere karşı koyan bir yapıdır.

O.S.B. (Etiket Yonga Levha)
OSB standart yonga levhaların kullanılamadığı ve daha fazla direnç gerektiren tüketim yerleri için geliştirilmiştir.Yapıların dış kısımlarında ve çatılarda kullanılacak OSB levhaları fenol esaslı tutkallarla üretilmiştir.Suda etkilenmez,yongaları birbirinden ayrılmaz,ev yapımında haşerelerce kemirilemez,zor tutuşma özelliğine sahiptir ve MDI tutkalı ve fenolik reçinelerle üretilmiştir. Ayrıca bu numaralandırma OSB'nin kullanılmasına gereken yerleri ve şartları gösterir OSB-1, ambalaj sanayinde sandık, kutu, palet vb. malzemelerin imalatında kullanılır. OSB-2, inşaatlarda iç cephe duvar bölme malzemesi, ve yer döşemesi olarak kullanılır. OSB-3, suya ve rutubete dayanıklı olduğu için, binalarda çatı kaplama tahtası olarak kullanılır.

Osb Test Sonuçları
Yoğunluk 650 kg/m³
Kırılma Direnci 22 N/mm²
Çekme Direnci 0.65 N/mm²
24 saatte Suda Şişme % 11.5
Stoklarımızda bulunan ölçüler
122*244 *10 mm
122*244 *11 mm
122*244 *15 mm
122*244 *18 mm
61 * 244 *10 mm
61 * 244 *15 mm
61 * 244 *18 mm

GÖKNAR KERESTE

Köknar kerestesi İşlenme özellikleri bakımından Ladin'e benzerlik gösterir. Kolay işlenir,hafif, yumuşaktır,çivileme ve vidalama özelliği iyidir,kolay yarılabilir, renk verilebilir.yapıştırma özelliği iyidir, lifleri düzgündür köknar kerestenin binalarda, iç kısımlarda,marangozluk ve doğramacılıkta,kutu,ve sandık yapımında,ara tabakalarda kullanılır. Ürünlerimiz birinci sınıf ve ikinci sınıf olmak üzere iki sınıfa ayrılır.

KAYIN KERESTE

Daha çok kuzey bölgelerimizde doğal yayılış göstermekle birlikte kayın ağacı güneydeki Amanoslar'da da yayılış gösterir. Ülkemizde 713.842 Ha. koru ve 1.555 Ha. baltalık kayın ormanı bulunmaktadır. 40 m. boya ulaşabilen kayınların düzgün ve silindirik gövdeleri vardır. Çok kolay işlenir ve iç dekorasyon, mobilya,mutfak, merdiven ve parkenin üretimi için idealdir. Yağlama, lekeleme, vernikleme ve boyama gibi her çeşit yüzey bakımını rahatlıkla kabul eder. Ürünümüz Özellikle Yenice bölgesinde bulunan ormanlardan temin edilmekte olup, yumuşaklığı ve kalitesi ile piyasadaki kalite standartlarının üzerindedir.

Maun Kereste
Çok değişik amaçlarla kullanılabilecek, üstün nitelikleri olan bir ağaçtır. Yapıların iç ve dış bölümlerinde doğrama, parke, merdiven yapımında. Gemicilikte, müzik aletlerinde, tornalı, oymalı, kakmalı işlerde, modern ve klasik bütün mobilyalarda masif ve kaplama olarak büyük bir kullanıma sahiptir.

Sapelli Kereste
Sapelli, özellikle üst yüzeylerde kesme kaplama levha olarak, mobilyacılıkta, lambri, parke ve kapılarda, binalarda, iç ve dış kısımlarda, uçak, vagon, küçük gemi, keman yapımında, markiteri, tornacılık, ve oymacılıkta kullanılmaktadır.

Limba Kereste
Limba, dekoratif kaplama levha imalinde, kontraplaklarda, mobilya, iç marangozluk işlerinde, tornacılık, oymacılık ve markiteride kullanılır. Kayın ağacının kullanılmadığı riskli yerlerde Limba alternatif olarak kullanılabilinir.

Teak Kereste
Üstün dayanımlı olmasından dolayı hem yapı kerestesi olarak hem de mobilya marangozluğunda geniş bir kullanıma sahiptir. Yapıların dış ve içTeak, gemilerde güverte kaplamalarında, mobilya yapımında, iç ve dış marangozluk işlerinde, kapı ve pencere doğramalarında, parke, bahçe mobilyası, lambri, asitlere karşı dayanıklı olduğu için kimyasal kaplarda, labaratuvar masalarında, kontraplak ve dekoratif üst yüzey kaplama levhaları yapımında, tornacılık ve oymacılıkta kullanılır.

İreko Kereste
Iroko ağacının bir diğer ismi Kambala'dır. Teak ağacına eşdeğer bir ağaçtır. Teak ağacından ayıran en önemli özelliklerinden biri dokusal yapısıdır.İroko, dekoratif üst yüzey kaplamalarında kesme kaplama levha olarak, mobilya, parke yapımında, binalarda iç ve dış kısımlarda, kapı ve pencere imalinde, küçük gemi, vagon, köprü yapımında, travers, kimyasal madde kapları, labaratuvar masaları, bahçe mobilyası, tornacılık ve oymacılıkta kullanılır.

Meşe Kereste
Mobilyalar ve mutfak yapımı Duvar ve tavan kaplamaları Merdivenler, döşemeler ve parke Dış kapılar ve pencereler ,yer altı ve su altı inşalarda kullanılır Neme karşı doğal bir hassasiyetsizliğe sahiptir. Ürünlerimiz dış cephe ilerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilinir. Stoklarımızda Fırınlı Ukrayna meşesi ve Amerikan Meşesinin yanı sıra Yerli Meşede bulunmaktadır.

Ihlamur Kereste
Yumuşak bir yapıya sahip olan Ihlamur Kereste bilhassa ince işçiliğin yoğun olduğu oymalı işlerde kullanılmaktadır.

Kestane Kereste
Yapıların dışında, doğramacılıkta, köprü ve iskele ayaklarında kullanılır. Mobilya üretiminde masif ve kaplama olarak değerlendirilir. Özellikle bükme mobilyalarında aranan bir ağaçtır.

Ceviz Kereste
Üstün nitelikli ve estetik yönünden değerli bir mobilya ağacıdır. İç mimarcılık tada çok aranır. Masif v kaplama olarak kullanılır. Oymalı ve tornalı işlerde başarılı sonuç verir. Müzik aleti ve model yapımında kullanılabilir.

Akça Ağaç Kereste
Masif ve kaplama olarak mobilya üretiminde,müzik aletlerinde, mutfak aletlerinde, ayakkabı kalıplarında, oymacılıkta, kakmacılıkta, kıl testeresi ile hazırlanan ince işlerde, oyuncak, makara el aletlerin saplarında kullanılır.

Dış Budak Kereste
Masif ve kaplaması mobilya üretiminde çok kullanılır. Tornacılıkta olumlu sonuç verir. Mobilya ve iç mimarîden başka, alet yapımında, spor araçlarında kullanılır.

 

İNŞAAT SEKTÖRÜ HAKKINDA

I. DÜNYADA İNŞAAT SEKTÖRÜ

İnşaat sektörünün dünyadaki büyüme performansı 2006 yılında %7,2 ile zirveye ulaşmış, en hızlı büyüme kaydedilen ilk 3 bölge sırasıyla Doğu Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu-Afrika bölgeleri olmuştur. 2007 yılı; sektörün dünyadaki büyümesinin ciddi biçimde hız kestiği, Kuzey Amerika'da emlak piyasasında “sub-prime mortgage” krizinin baş gösterdiği ve küresel ekonomik krizin ayak seslerinin duyulmaya başlandığı bir dönem olmuştur. 2008'de; küresel ekonomik kriz inşaat sektörünü öncelikle Kuzey Amerika'dan başlayarak etkisi altına almış, oradan Avrupa'ya sıçramıştır. Ancak, bu dönemde Doğu Avrupa ile Ortadoğu-Afrika Bölgeleri bu süreçten göreceli olarak daha az etkilenmişlerdir. Tüm bu gelişmeler sonucunda hem genel olarak dünyada, hem de Kuzey Amerika ile Avrupa'da ülkeler, negatif büyümeye (küçülmeye) geçiş biçiminde etkilenmiştir. 2009'da ise negatif büyüme trendi Asya hariç tüm bölgelere yayılmıştır.

ABD'nin en erken bu yılın sonunda, muhtemelen de 2010 yılı başında toparlanmaya başlaması beklenmektedir. Avrupa'daki toparlanmanın ise daha uzun bir zaman alacağı öngörülmektedir. 2010 yılı sonlarında, yükselen pazar ekonomilerinden gelişmiş ülkelere ihracatın hızlanması, artan talep ile petrol fiyatlarının yükselişe geçmesi, 2011 ve 2012 yıllarında dünya ekonomisinde toparlanma olması beklenmektedir. Amerika'da yapılmış ve ENR (Engineering News Record) Dergisinde 04.05.2009'da yayınlanmış olan bir araştırmanın sonuçlarına göre : Amerika'daki mühendis/müteahhitlerin %86'sı inşaat sektörünün halen küçülmekte olduğu, %54'ü ise bu durumun 3-6 ay kadar daha süreceği görüşündedirler. Sektörün 1-1,5 yıl içerisinde istikrara kavuşacağına inananların oranı %66 dır.

II. KÜRESEL KRİZ VE AVRUPA İNŞAAT SEKTÖRÜ

Avrupa inşaat sektöründe 2008 ve 2009 yıllarında sırasıyla %5,2 ve %5,9 oranlarında küçülme yaşanmıştır. 2008'de çift haneli küçülme yaşayan ülkeler sırasıyla Slovenya, Romanya, Estonya ve Bulgaristan olmuştur. 2009'da çift haneli küçülme yaşayanlar ise sırasıyla Finlandiya, Romanya ve Slovenya'dır. Onları %9,2 ile Danimarka, %8,4 ile İspanya izlemiştir. 2008'de, inşaat sektörü AB ekonomisinde %10,4 gibi önemli bir paya sahip olmaya devam etmiştir. 2009 yılı için sadece 3 AB ülkesi inşaat sektörü için %0,5 ile %1,8 arasında değişen büyüme rakamları bildirmişlerdir. Bunlar Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz'dir. Kriz nedeniyle AB ülkelerinde kredi koşulları ağırlaşmış bankalardan teminat almak güçleşmiştir. Çoğunluğu KOBİ niteliğinde olan, kredi finansmanına bağımlı olan ve hem kamu sektörüne hem de özel sektöre yaptıkları işlerde hakedişlerini gittikçe artan bir biçimde gecikmeli alan inşaat firmaları iflaslara kadar varan finansman güçlükleri yaşamaktadırlar. Konut sektöründe artan bir daralma yaşanmakta, tüketici tedirginliği artmakta, harcamalar azalmakta, bireysel yatırımlar ertelenmektedir. Konut dışı inşaat yatırımlarında ise özel sektörün yaşamakta olduğu sıkıntılar nedeniyle ve geçmişteki trendlerden farklı olarak, kamu finansmanı ile gerçekleştirilen yapılar artmakta özel sektör tarafından finanse edilenler ise azalmaktadır. Avrupa İnşaatçılar ve Ahşap İşçileri Federasyonu (EFBWW) ile Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu (FIEC) tarafından 02.07.2009 tarihinde yayınlanmış olan ortak deklarasyona göre; Avrupa inşaat sektöründe halen resesyon yaşanmaktadır. Gerekli yapısal önlemlerin yetkili ulusal ve bölgesel kuruluşlar tarafından süratle alınmaması halinde krizin sektörde istihdam edilen 26 milyon kişi ve inşaatla ilişkili çok sayıdaki sektör üzerindeki olumsuz etkilerinin giderek yaygınlaşması beklenmektedir. Sektördeki gelişmenin sürdürülmesi ise sadece müteahhitlerin ve çalıştırdıkları işçilerin değil, bütünüyle toplumun yararına olacaktır.

Mevcut durumda reel ekonomiyi de etkisi altına almış olan finansal krizin kaynağındaki nedenler karmaşıktır. EFBWW ve FIEC krizin kaynağındaki sorunların finansal sektörün yönetim ve denetimindeki dengesizlikler ile yetersizlikler olduğu görüşündedirler. Pazarın kendi kendini yönetmesi tercihine aşırı bağımlılık, sürdürülemez nitelikteki karlılık arayışı, etik ve dengeli insani gelişmeye yeterince ağırlık verilmemesi bugün karşı karşıya bulunulan ciddi sorunlara yol açmıştır. Çıkış yolu ise , ekonominin pazar gerçekleri ile kamu yararı arasındaki dengeyi gözeten bir yaklaşımla yönetilmesidir.

Krizin etkilerini bertaraf etmek için pek çok ülkede devlet ve/veya özerk kurumlar bir dizi koordineli ve etkili önlemler almışlardır. EFBWW ile FIEC bunları takdir etmekle birlikte yeterli görmemekte, hem AB düzeyinde hem de üye ülkeler arasında çok daha güçlü bir işbirliği ve koordinasyonun gerekli olduğuna inanmakta ve aşağıdaki önlemlerin alınmasını önermektedirler:

• Kamu yatırımlarının ve altyapı projelerinin arttırılması,
• Kamu yatırımlarının inşaat sektöründe sürdürülebilir gelişmeyi gözeten bir biçimde yönlendirilmesi, bu çerçevede enerji tasarrufunu ve istihdamı arttırmak üzere ulaşım ve enerji yatırımlarına ağırlık verilmesi,
• Konut alımlarını ve onarımlarını teşvik edici önlemler alınması,
• Konut alımı ve yenilemesi için “Mortgage” kredisine erişimin güvence altına alınması,
• Düşük gelir grupları için konut satın alma imkanları yaratılması,
• Sosyal konutlar için satın alma ve kiralama imkanları yaratılması,
• İnşaat sektörünü canlandıracak yatırımlara tahsis edilen kaynakların verimli kullanılması,
• Kriz dönemi boyunca istihdamı arttırıcı önlemler alınması,
• Tüketiciler, firmalar ve özellikle KOBİ’ler için geçerli olmak üzere istikrarlı, sürdürülebilir ve
• saydam bir finansal sistem kurulması yönünde adımlar atılması.

Yukarıdaki önlemlerin alınması sürecinde istihdam yaratılması, güven ortamının geliştirilmesi, büyümenin sağlanması, “Mortgage” kredilerinin ve kredi erişimi olanaklarının arttırılması, finansal sektöre olan güvenin onarılması gibi konularda hızlı ve çözüme yönelik adımlar atılmalı, atılacak her adımda istihdama ve inşaat sektöründe gelişmenin sürdürülmesine ağırlık verilmelidir.

III. KÜRESEL KRİZ VE TÜRK İNŞAAT SEKTÖRÜ

Türk inşaat sektöründe 2002-2007 arasındaki dönemde bazı altyapı projelerinin, ama çok daha ağırlıklı olmak üzere konut talebi patlamasının rol oynadığı inişli çıkışlı bir büyüme yaşanmış, konut talebinin 2006'nın ikinci yarısında hız kesmesiyle inşaat sektöründeki büyüme hızı 2007'den itibaren gerilemeye başlamıştır. Sektör 2007'yi son beş yılın en düşük rakamı olan %5,7'lik bir büyüme ile tamamlamış, 2008 yılında ise %7,6 oranında küçülmüştür. Söz konusu küçülmede konut talebi gerilemesine küresel krizin olumsuz etkilerinin de eklenmesi rol oynamıştır. 2009'un ilk çeyreğinde GSYİH %13,8, inşaat sektörü ise %18,9 oranında küçülmüştür. Bu oran son yıllarda yaşanan en büyük krize ve sektörün resesyon sürecinde olduğuna işaret etmektedir. Diğer ülkeler ile kıyaslandığında, Türkiye'nin ekonomisi en çok küçülen ülkeler sıralamasında Letonya ve Estonya'dan sonra üçüncü sırada olduğu görülmektedir. İnşaat sektörünün büyüme performansında önemli bir yeri olan kamu inşaat yatırımları yerel seçimlerin de etkisiyle yılın ilk çeyreğinde %24,4 artmıştır. Buna karşın özel sektörün inşaat yatırımları %28,8 azalmıştır.

2009 yılı bütçesi ile ilgili olarak yılbaşında alınan karar doğrultusunda yatırım ödeneklerinde %16,5 kesinti yapılması krizin etkilerini ağırlaştıracak bir adım olmuştur. Krizin etkilerinin ağırlaşmasına neden olan bir diğer önemli faktör, tedbirler paketinin uygulamaya konulmasında geç kalınmış olmasıdır. Bu süreçte tüketici talebi önemli ölçüde gerilemiş, bankaların reel sektöre verdikleri desteğin yetersizliği ve kredi maliyetlerinin yüksekliği özel sektörü yatırım yapamaz hale getirmiştir. Halen inşaat sektörünü yurtiçinde canlandıracak ve yurtdışında ise rekabet gücünün sürdürülmesini sağlayacak acil önlemlere olan ihtiyacın arttığı bir süreçte yol alınmaktadır. İnşaat sektöründeki küçülmenin en başta işsizlik olmak üzere ekonominin geneline çok ciddi yansımaları olduğu kuşkusuzdur. %15-16'larda seyreden işsizlik oranı bu durumun en güçlü kanıtıdır. İnşaat sektörünü canlandıracak tek seçenek olan kamu altyapı yatırımlarına ağırlık verilmemesi halinde inşaat sektörü 2009 ve hatta 2010 yılında küçülmeye devam edecek, büyümeye geçiş en iyimser tahminle 2011'e kalacaktır. İstihdamdaki düzelme ise, eğer 2001 krizi bir ölçü alınırsa, 2013 ve 2014 yıllarını bulacaktır. (H. Ercan, TMB Gündem Dergisi) Türkiye Müteahhitler Birliği, kamu altyapı yatırımlarını ve tüketici harcamalarını arttıracak önlemler ile özel sektöre uygulanacak teşvikler başta olmak üzere, küresel krizi en az hasarla atlatmak için yapılması gerekenlere ilişkin önerilerini Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na ve diğer yetkili kamu kuruluşlarına sunmuştur. Bu önlemler kısaca şunlardır :

• Kamunun harcama hedefleri üretim, yatırım ve istihdam odaklı bir yaklaşımla acilen gözden geçirilmelidir.

• Yurtiçi ve yurtdışından sağlanacak ek kaynaklar bu amaçlara yönelik olarak kullanılmalıdır.

• Tüm dünyada uygulamaya konulduğu gibi ülkemizde de 2008’de başlatılan kamu altyapı yatırımlarının desteklenmesi programına devam edilmeli; sağlanacak ilave iç ve dış finansman bu amaca tahsis edilmelidir.

• İstihdama destek paketi bünyesinde, devam eden turizm ve enerji yatırımlarının finansman ihtiyacına destek verilerek tamamlanmasını teminen, yatırım süresi içinde mahsuplaşma yoluyla giderilemeyen KDV yükünün, özellikle mevcut kriz ortamında her takvim yılı sonu itibarıyla mükelleflere nakden iadesine imkan sağlanmalıdır.

Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri :

2003-2008 dönemi yurtdışı müteahhitlik açısından parlak bir başarı öyküsü olmuştur. Türk müteahhitlerin 2002’de sadece 1,7 milyar ABD Doları olan yıllık yeni iş tutarı 2008 sonunda 23,6 milyar ABD Doları’na ulaşmış, 70 ülkede gerçekleştirilen proje sayısı 5000’i, toplam uluslararası iş hacmi ise 130 milyar ABD Dolar’ını bulmuştur. 2008'de yurtdışında üstlenilmiş olan toplam 23,6 milyar ABD Doları tutarındaki iş hacminin yaklaşık yarısı BDT ülkelerinde gerçekleşmiştir. En çok iş alınan ilk beş ülke toplam uluslararası iş hacmindeki payları itibariyle ve sırasıyla şöyledir : Türkmenistan : %22,7, Rusya : %14,3 , Birleşik Arap Emirlikleri : %13,0 , Libya : %8,7 , Irak : %6,1. Bu 5 ülkenin Türk müteahhitlerin 2008 yılı iş hacmindeki toplam payı %64 olmuştur. Türk müteahhitlerin yurtdışında faaliyette bulundukları ülkelerin küresel krizden etkilenme düzeyleri farklılaşan bir görünüm arz etmektedir. Krizin Kuzey Afrika, Ortadoğu ve BDT ülkelerindeki etkilerinin, Avrupa ülkelerine kıyasla göreceli olarak daha az olduğu ve/veya krizden daha çabuk çıkacakları gözlenmektedir. Ancak halen, başta Rusya Federasyonu olmak üzere, bu bölgelerdeki bazı ülkelerde hakediş ödemelerinde önemli gecikmeler yaşanmaktadır. Bu dönemde inşaat sektörünün yurtiçindeki daralmasının olumsuz etkilerinin, destek verilmesi halinde en azından bazı yurtdışı pazarlardaki performansı arttırarak hafifletilmesi mümkün görülmektedir. Önümüzdeki dönemde, mevcut pazarların yanı sıra Sahra'nın Güneyindeki Afrika, Güney Afrika Cumhuriyeti, Arap Yarımadası ve Körfez Bölgesi ile Hindistan önemli potansiyel taşıyan yeni pazarlar olarak değerlendirilmekte, orta vadede Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 760 milyar ABD Doları, Libya'da 160 milyar ABD Doları, Suudi Arabistan'da 500 milyar ABD Doları, Hindistan'da 500 milyar ABD Doları yeni altyapı yatırımlarının hayata geçirilmesi beklenmektedir.

Kriz döneminde Türk müteahhitlerin uluslararası iş hacmini arttırmak için alınması gereken önlemlere ilişkin TMB tarafından geliştirilen öneriler şunlardır :

• Bankaların özellikle yurtdışı müteahhitlik projelerine teminat mektubu vermeleri teşvik edilmeli; sektörün tanınması, ülke, proje ve firma bazında değerlendirme yapılması için kamu bankaları bünyesinde müteahhitlik hizmetlerine dönük birimler oluşturulmalıdır.

• Başta T.C. Ziraat Bankası olmak üzere, kamu bankalarının, müteahhitlik firmalarının yoğun olarak iş yaptıkları Libya, Katar, Cezayir gibi ülkelerde banka kurmaları veya şube açmaları sağlanmalıdır.

• Türk bankalarının yeniden yabancı ülkeler nezdinde itibar kazanmalarını teminen, özellikle yurtdışına verilen teminat mektupları ile ilgili eskiden kalma ihtilafların kısa vadede çözümü sağlanmalı, her mahkemenin uluslararası sözleşmelerle ilgili bu tür kararlar almaması için bazı Ticaret Mahkemeleri (örneğin, Ankara ve İstanbul’da birer mahkeme) özel olarak görevlendirilmelidir.

• Öncelikle kamu bankaları olmak üzere, Türk Bankalarının verecekleri teminat mektuplarının bu ülkelerde direkt kabulü için ikili anlaşmalara gerekli mutabakat maddeleri konulmalıdır.

• Hem Teknik Müşavirlik, hem de Müteahhitlik alanlarında “Proje / Ülke Kredileri” sağlanmalıdır.

• Ticari ve Politik Risk Sigortası uygulaması hayata geçirilmelidir.

• Yurtdışında Türk işçisi istihdamı, Doğu ve Güneydoğu illerimizdeki istihdamın teşvikine benzer biçimde desteklenmeli, bu çerçevede yurtdışı projelerde çalıştırılacak Türk işçilerinin sosyal güvenlik primlerinin işveren payı kamu tarafından karşılanmalıdır.


Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Adana
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Adıyaman
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Afyonkarahisar
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Ağrı
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Amasya
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Ankara
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Antalya
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Artvin
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Aydın
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Balıkesir
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bilecik
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bingöl
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bitlis
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bolu
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Burdur
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bursa
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Çanakkale
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Çankırı
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Çorum
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Denizli
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Diyarbakır
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Edirne
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Elazığ
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Erzincan
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Erzurum
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Eskişehir
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Gaziantep
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Giresun
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Gümüşhane
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Hakkâri
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Hatay
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Isparta
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Mersin
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste İstanbul
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste İzmir
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kars
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kastamonu
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kayseri
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kırklareli
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kırşehir
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kocaeli
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Konya
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kütahya
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Malatya
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Manisa
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kahramanmaraş
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Mardin
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Muğla
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Muş
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Nevşehir
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Niğde
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Ordu
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Rize
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Sakarya
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Samsun
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Siirt
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Sinop
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Sivas
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Tekirdağ
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Tokat
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Trabzon
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Tunceli
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Şanlıurfa
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Uşak
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Van
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Yozgat
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Zonguldak
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Aksaray
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bayburt
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Karaman
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kırıkkale
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Batman
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Şırnak
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Bartın
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Ardahan
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Iğdır
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Yalova
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Karabük
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Kilis
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Osmaniye
Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste, Teak Kereste, Ihlamur Kereste, Limba Kereste, Kavak Kereste, Tut Kereste, Ceviz Kereste, Kanada Kavağı Kereste, Ardıç Kereste Düzce

Son Güncelleme ( Salı, 03 Mart 2015 12:38 )  

AKSAF KERESTE ÜRÜNLERİ

LAMBİR

LAMBİR

 

Lambriler genellikle 2-3 santemetre kalınlığına sahip ortalama 8cm genişliğinde olan fırınlanarak ya da fırınlanmadan tüketiciye sunulan ürünlerdir. Bir çok ağaçtan elde edilebilirler. Yerli ürünlere yönelirseniz ki öyle yapmanızı tavsiye ederim karaçam,

Devamını oku...

KALAS

KALAS

Ceviz, Dişbudak, Ardıç, Kestane, Akçaağaç, Kizilagaç, Çam, Kızılçam, Karaçam, Karaağaç, Çam Kereste, Kayın Kereste, Kavak Kereste, Göknar Kereste, Sedir Kereste, Ladin Kereste, Meşe Kereste, Sapelli , kereste, Iroko Kereste, Maun Kereste,

Devamını oku...

PALET

PALET

Kahramanmaraş ve Bölgesinde ahşap palet üretimi konusunda lider firmayız. Ürettiğimiz sağlam, kaliteli ve ucuz paletleri bölgedeki büyük tüm fabrikalar bizden temin etmektedirler. Bizim paletlerimiz Euro standart paletlerdir.

Devamını oku...

DEKORASYON

DEKORASYON

Dekorasyon, mobilya ve ev tekstili konusunda aradığınız ürünleri artık Türkiye'de rahatlıkla bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun üretilen kokulu puflardan mutfak dolaplarına, özel efektli boyalara kadar pek çok farklı seçenek elinizin altında. 

Devamını oku...

TOMRUK

TOMRUK

 

Aksaf Orman Ürünleri Kereste Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. olarak Kahramanmaraş ve bölgesinde inşaatlık kereste ve tomruk ihtiyacını en ucuz ve en kaliteli zamanında teslim eden firma olarak tanınıyoruz.

Devamını oku...

MOBİLYA

MOBİLYA

2013 Mobilya Ürünlerinde şık tasarım ve uygun fiyat garantisiyle Aksaf Orman Ürünleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. olarak K. Maraş'ta hizmet vermekteyiz. Birbirinden şık tasarımlarla karşınıza çıkan köşe koltuk takımları ve salon takımları hep bir arada yakın olmak isteyenlerin yanında salonlarında eşsiz bir atmosfer yaratırken yerden de tasarruf etmek isteyenler için oldukça güzel bir alternatiftir.

Devamını oku...

ODEK PLYWOOD

ODEK PLYWOOD

Plywood ağaç tabakalarından oluşan bir paneldir.Plywood çok iyi mekanik dayanıklılığa sahip olmasına karşın hafif olan bir malzemedir. Katman sayısı genelde tek sayı olacak şekilde üretilir. Dış katmanlar genellikle panelin uzun ölçüsüne paralel yöndedir.

Devamını oku...

SVEZA PLYWOOD

SVEZA PLYWOOD

 

Sveza Plywood ince ağaç tabakalarının yüksek basınç altında preslenmesiyle oluşturulan film kaplı kontrplak panellerdir. Film kaplı beton kalıp kontrplağı, iş dünyasında bilinen ismiyle Plywood Çam, kayın ve huş gibi dayanıklı ağaçlardan imal edilmektedir. 

Devamını oku...

DEMİR DİREK

DEMİR DİREK

 

Demir direkler teleskopik direk yüksek taşıma kapasitesi ile döşeme ve kiriş altı yüklerinin taşınmasında kullanılan hassas ayarlanabilir yapı elemanıdır, ayrıca en ekonomik bir çözümdur.

Devamını oku...

OBESE

OBESE

Obese ürünleri Kahramanmaraş Aksaf Kerestede bulabilirsiniz.

Devamını oku...